Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/191769/virtual/www/wp-content/themes/prokyber/includes/builder/functions.php on line 5689

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/web/virtuals/191769/virtual/www/wp-content/themes/prokyber/includes/builder/functions.php on line 2039
Slunečnice – přístroj určený k získávání energie ze Slunce | Prokyber.cz

Slunečnice – přístroj určený k získávání energie ze Slunce

Slunečnice je přístroj, který umí získávat energii z největšího termonukleárního reaktoru v naší sluneční soustavě, ze Slunce. Slunečnice je schopna sama zjistit oblast nejvyšší světelné intenzity a tento světelný zdroj nadále sledovat v rozsahu daném jejími konstrukčními možnostmi.

K získávání elektrické energie využívá fotovoltaických článků a jejich kolmému natočení dopadajícímu slunečnímu záření. Takto získanou elektrickou energii uschovává v chemických článcích pro další použití.

Zařízení je vhodné obzvláště pro oblasti, kde není k dispozici dostatek energie, nebo pro lokality, kde chtějí koncoví uživatelé k výrobě energie přistupovat s ohledem na životní prostředí.

Cíl projektu – maximalizace výkonu fotovoltatických článků

Významným novátorským počinem je speciální hřídel, která vede k panelu solárních kolektorů a přenáší 2 nezávislé momenty, pro řízení natočení v horizontále a úklonu ve vertikále. Tento úsporný systém je mechanicky odolný, ekonomicky výhodný a funkčně spolehlivý; nepotřebuje složitou údržbu a snižuje nutný instalační prostor.